Krótko o cerze suchej

Każda z cer ma swoje potrzeby oraz wymagania, do każdej należy podejść indywidualnie i dostosować nieco inny rodzaj pielęgnacji, który uzupełni ewentualne braki w odpowiednich produktach. Skóra sucha boryka się z naprawdę wieloma problemami, które szczególnie dają się we znaki w okresie jesienno-zimowym, gdy temperatura razem z wilgotnością spadają. 

 

Jaka jest cera sucha?

Cerę suchą bardzo łatwo odróżnić od innych. Oczywiście jak sama nazwa wskazuje jest z natury sucha, jednak to nie wszystko. Bardzo często u osób o cerze suchej pojawiają się widoczne suche skórki, przesuszenia. Taka cera jest bardzo delikatna, przez co często jest podrażniona. Te wszystkie objawy nasilają się szczególnie, gdy pielęgnacja cery suchej nie jest dostosowana do jej potrzeb. Jednak jakie są właściwie jej potrzeby? O tym w następnym akapicie.

 

Co powinny zawierać w sobie kosmetyki do cery suchej

Cera z natury sucha potrzebuje kosmetyki do skóry suchej. Jednak, co właściwie powinny zawierać takie kosmetyki, by być odpowiednimi do pielęgnacji cery suchej? Przede wszystkim nie mogą zawierać substancji wysuszających takich jak alkohol w czystej postaci (nie mylić z CetearylAlcohol, który wręcz przeciwnie - ma działanie nawilżające). Poza tym kosmetyki do cery suchej powinny w swoim składzie zawierać składniki o działaniu nawilżającym takie jak słynny kwas hialuronowy, peptydy, probiotyki, aloes czy słynne ceramidy, jednak samo nawilżanie nie jest kluczem do sukcesu.

 

Pielęgnacja cery suchej nie polega jedynie na nawilżaniu, jak to utarło się w opinii publicznej. Aby naprawdę zadbać o suchą skórę należy także zadbać o jej barierę hydrolipidową, która stanowi swojego rodzaju płaszcz, który dodatkowo chroni skórę przed wszelkiego rodzaju podrażnieniami charakterystycznymi dla cery suchych, a także to właśnie dzięki niemu nawilżenie, które dostarczane jest wraz z kosmetykami do pielęgnacji cer suchych, zostaje w skórze, dzięki czemu może rzeczywiście działać. Warto także wspomnieć o nieocenionych zasługach kosmetyków koreańskich dla cer suchych. Bardzo często to właśnie one są wskazywane jako swojego rodzaju pewniak dla suchej skóry. Takie kosmetyki bardzo często zawierają w sobie takie składniki dzięki którym można zarówno odbudować barierę hydrolipidową, jak i nawilżyć skórę. Właśnie dlatego niejednokrotnie najlepsze dla cer suchych są kosmetyki koreańskie. Jednak oczywiście jest to jedynie sugestia, warto próbować także innych rozwiązań, kierując się wskazówkami, podanymi wyżej. 

 

Zachęcamy do zapoznania się z produktami do cery suchej w naszym sklepie. Znajdziemy w nim nawilżające maseczki, kojące maski w płacie oraz esencje, które świetnie sprawdzą się w przypadku wymagającej skóry twarzy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl